תוכן עניינים

האם עסקך נפגע במהלך צוק איתן ?

הבאנו לך את עיקרי המסמך שמפרט את דרישת התשלומים מהמדינה, המסמך המלא מפורט באתר לשכת רואי החשבון , כאן מוצגים תמצית עיקרי המסמך:

בעל עסק הנמצא , אשר עסקו נמצא בקרבת הרצועה ראשית יש להבחין בין עסקים אשר הגישו תביעה במהלך מבצע “עמוד ענן ” לעסקים שהוקמו לאחר “עמוד ענן” או אלו שלא הגישו תביעה במהלכו.

אלו אשר הגישו תביעה במהלך “עמוד ענן”, יוכלו לתבוע פיצוי בשיעור של עד 80% מגובה הפיצוי שאושר לו . במידה וחלה ירידה בהכנסה של למעלה מ-20% , בתקופה שבין ינואר-יוני 2012 לתקופה שבין ינואר-יוני 2014 , סכום המקדמה שיאושר יביא בחשבון ירידה זו.

אלו אשר לא הגישו תביעה בזמן עמוד ענן, תחושב המקדמה ע”פי המחזור החודשים הממוצע ע”פי שנת פתיחת העסק, כשהוא מוכפל במשלים ההוצאה הנחסכת שיחושב ע”י רשות המיסים .

חשוב לציין , כי ניתן להגיש את התביעות כל עוד המעסיק שילם את שכרם של העובדים.

פיצוי לעובד הגר בקרבת הרצועה קיימים גם תביעות לעובדים הנמצאים בקרבת הלחימה, ונמנע מהם ללכת לעבודה התביעות ייעשו בשל הקרבה לגבול הרצועה , ובהתאם להנחיות רשויות המס.

נוסחת הפיצוי לעובד: שכר עבודה יומי לעובדXמספר ימי היעדרותXמקדם פיצוי = פיצוי עקיף לעובד

אופן ההגשה והטיפול בתביעה:

1. טופס תביעה מס’ 7116 ממולא וחתום . (ניתן להשיג באתר רשות המיסים).

2. העתק מודפס מגיליון חישוב השכר בו קים סיכום הפיצוי לכלל העובדים.

3. המחאה מקורית מבוטלת מחשבון בנק על שמו של הניזוק.

4. תצהירי היעדרות חתומים של כל אחד מהעובדים ורשימה מסודרת של העובדים שנעדרו לרבות מספר טלפון וטלפון נייד.

5. קבלן כוח האדם המגיש בקשה לקבלת פיצוי לפי מסלול השכר.

6. מלכ”ר זכאי יצרף לתביעתו דוח שנתי כולל מאזן ודוח רווח והפסד לשנת 2013 כשהוא מאושר וחתום ע”י רו”ח.

(יש להיכנס לאתר רשות המיסים / אתר לשכת רואי חשבון לרשימה המלאה)

צור קשר – במידה והינך מעוניין לפנות באופן עצמאי לתביעות הנזיקין ניתן לפנות לרשות המיסים במרכז מידע ושרות בטלפון *4954 או 02-5656400.

במידה והינך זקוק לסיוע בהבנת החוק והגשת תביעת הנזיקין פנה אלינו עוד היום לייעוץ ותחילת תהליך ההגשה !

תוכן עניינים

צרו איתנו קשר

מלאו את הפרטים שלכם, ואנו ניצור אתכם קשר במהירות

מאמרים נוספים

מס ירושה בארה"ב הוא מס שחל על עיזבונו של אדם שנפטר. במאמר הקצר הבא נדגיש את ההבדלים במיסוי ירושות בין אזרחים אמריקאים לישראלים שמשקיעים בארצות הברית, נעמוד על מדרגות המס והפטורים האפשריים וניגע בכמה היבטים שקשורים להבדל בין משקיע יחיד להתאגדות משותפת.
EIN או Employer Identification Number, הוא מספר זיהוי פדרלי המונפק על רשות המיסים הפדרלית (IRS) של ארצות הברית. הוא משמש לישויות משפטיות, כגון חברות, שותפויות, LLC ועסקים עצמאיים, לצורכי מס. מספר EIN הוא המקביל האמריקאי למספר תעודת זהות (ח.פ.) בישראל.
כל אזרח אמריקאי או מחזיק בגרין קארד, גם אם חיים בישראל או במדינה אחרת מחוץ לארה"ב, מחויבים לדווח לרשויות בארה"ב על כל חשבונות הפיננסיים הזרים שלהם באמצעות טופס FBAR (טופס 114). טופס FBAR או Foreign Bank Account Report הוא טופס דיווח שנתי שנדרש לדווח על כל חשבונות פיננסיים זרים שלהם.