הגשת דוח מס אמריקאי

שיטת המיסוי האמריקאית היא שיטת מיסוי פרסונלית, על בסיס אזרחות וזאת בניגוד לשיטת המיסוי הישראלית שהיא, כידוע, פרסונלית על בסיס תושבות. במילים אחרות, המיסוי מוטל על כל אדם הנושא אזרחות אמריקאית, ללא תלות במקום מגוריו, וללא תלות במקום הפקת ההכנסות. שיטת מיסוי זו, עלולה ליצור מצבים בעייתיים של כפל מס. רשויות המס בארה"ב, מחייבות כל אזרח אמריקאי להגיש דו"ח שנתי מפורט המתייחס להכנסות הבין – לאומיות שלו, בכל שנה.

מי נדרש להגיש דוח מס אמריקאי?

כל אזרח אמריקאי המתגורר בישראל נדרש להגיש דוח מס לרשויות המס האמריקאיות – IRS. בנוסף, כל יחיד ו/או חברה או שותפות אשר יש פועלות בארה"ב מחויבות בכל שנה להגיש דו"ח מפורט.

חובת הגשת דוח מס אמריקאי

כאמור, הגשת הדוח היא חובה המוטלת על כל אזרח אמריקאי, ולא בהכרח תיווצר חבות מס. כלומר, בהחלט ייתכן מצב שבו אזרח אמריקאי יגיש דוח מס מפורט, אך לא יידרש לשלם בגינו כלל, וזאת בשל ניכויים, זיכויי מס או אמנות מס שונות, אשר מטרתן למנוע מצבים של כפל מס.

מועדי הגשת הדו"ח

הדיווח האישי השנתי מתבצע באמצעות טופס 1040. אזרחים אמריקאים או מחזיקי גרין קארד נדרשים להגיש את הדוח השנתי עד לתאריך 15.4 של השנה העוקבת. אך, אם מדובר על אזרחים שאינם מתגוררים בארצות הברית, ישנה ארכה שניתנת באופן אוטומטי עד לתאריך 15.6 וממנה ארכה נוספת עד ל 15.10 באם נדרש.

מהם הסיכונים באי הגשת הדוח?

רשויות המס בארצות הברית מטילות סנקציות כבדות על אזרחים שמפרים את חובת הדיווח השנתית:

  • ריבית שנתית – חבות המס בארצות הברית נושאת ריבית שנתית בשיעור של כ- 6%.
  • קנסות על איחורים – איחור בהגשת הדוח השנתי עלול לגרום לקנות בשיעור של עד 25% מחבות המס של האזרח.
  • קנסות על אי דיוקים – במקרה שבו יתגלו אי דיוקים בדוח השנתי, האזרח יהיה חשוף לקנסות כבדים, אשר עלולים להגיע עד ל- 20% מחבות המס המקורית.
  • אחריות פלילית – דיווח מס הוא חובה ואי עמידה בו חושפת את היחיד/חברה ברמה הפלילית מול רשויות המס ב ארה"ב

ייעוץ מיסוי אמריקאי – EMCA מרקוביץ ושות' רואי חשבון

משרדנו מתמחה במתן שירות אישי ליחידם, חברות, שותפויות, קרנות ועוד הפועלים ברחבי ארצות הברית. משרדנו מלווה את הלקוח ומסייע להצלחה עסקית ובינלאומית, תוך ביטחון מלא – פיננסי ומיסויי. משרדנו מלווה ומספק שירותי חשבונאות ומיסוי הן בצד הישראלי והן בצד האמריקאי לכל אשר פועלים בישראל ובארצות הברית, תוך ראיה כוללת בהיבט המדינות האמורות וההשלכות הבינלאומיות (מיסוי וחשבונאות).

למה להגיש דוח מס אמריקאי בעזרת EMCA מרקוביץ ושות' רואי חשבון?

כאמור, המשרד מעניק שירות מלא, המאפשר לרכז את כל השירותים הנדרשים במקום אחד:

  • מחלקת מיסים – ייעוץ ובניית מבנה מס, עריכת הדו"ח השנתי והגשתו לרשויות המיסים המקומיות, מעקב וליווי
  • מחלקת ביקורת וחשבונאות – שירותי הנהלת חשבונות,  ניהול ספרים, עריכת דוחות שנתיים מבוקרים (ישראל), ייעוץ שוטף, ייצוג החברות מול רשויות המס ועוד
  • מחלקת חשבות ושכר – שירותי CFO חיצוניים, חשבות שכר, עבודה מול הלקוח ומול בנקים, ייעוץ פיננסי ועוד

 

לסיכום

אלו, אשר מוגדרים כאזרחי ארצות הברית (אזרחים, תושבי ארה"ב ומחזיקי גרין כארד)  נדרשים בהגשת דוח שנתי מפורט לרשויות המס האמריקאיות. חובת הדיווח היא רחבה, וכוללת דוחות מס, דוחות בנקים FBAR, דיווחי מתנות, ירושות, חברות זרות ועוד… תוך מתן תיעוד תומך ומפורט ותשלום המס בפועל, בהתאם לצורך.

תוכן עניינים

צרו איתנו קשר

מלאו את הפרטים שלכם, ואנו ניצור אתכם קשר במהירות

מאמרים נוספים

כשאתם מחפשים רואה חשבון עם התמחות במיסוי אמריקאי אתם רוצים להתקשר עם פירמה שרואי החשבון שלה "ראו כבר הכל".
שיטת המיסוי האמריקאית היא שיטת מיסוי פרסונלית, על בסיס אזרחות וזאת בניגוד לשיטת המיסוי הישראלית שהיא, כידוע, פרסונלית על בסיס תושבות. במילים אחרות, המיסוי מוטל על כל אדם הנושא אזרחות אמריקאית, ללא תלות במקום מגוריו, וללא תלות במקום הפקת ההכנסות.
בעוד אזרח ישראלי, שאינו בעל אזרחות אמריקאית, מחויב לדווח לרשויות בארה"ב רק על הכנסותיו בארה"ב, אזרח אמריקאי מחויב בדיווח על הכנסתו הגלובלית, גם אם הוא איננו גר או חי בארה"ב, כלומר, גם אם איננו תושב ארה"ב.