מיסוי בארצות הברית

בארצות הברית ישנה שיטת מיסוי שמתייחסת לאדם ולא לטריטוריה, בניגוד לשיטה הישראלית הטריטוריאלית. כך שכל אזרח אמריקאי מחויב במס על כל הכנסה שהוא מרוויח, לא משנה איפה הוא מתגורר או מייצר את ההכנסה. זו שיטת מיסוי שעלולה לגרום למצבים בהם יהיו כפילויות במיסוי. בשל כך, רשויות המס בארה"ב מחייבות את כל האזרחים להגיש דוח מס שנתי על הכנסותיהם הבינלאומיות.

ריכזנו עבורכם את כל המידע המקצועי שתצטרכו כדי לדעת על מיסוי בארצות הברית.

משרדנו מתמחה במתן שירות אישי לעצמאים ולעסקים הפועלים ברחבי ארה"ב ובעל ניסיון ומוניטין של שנים רבות. אתם יותר ממוזמנים ליצור איתנו קשר על מנת שנוכל להעניק לכם שירות מלא ומקצועי.

מס עיזבון אמריקאי

מס ירושה בארה"ב

מס ירושה בארה"ב הוא מס שחל על עיזבונו של אדם שנפטר. במאמר הקצר הבא נדגיש את ההבדלים במיסוי ירושות בין אזרחים אמריקאים לישראלים שמשקיעים בארצות הברית, נעמוד על מדרגות המס והפטורים האפשריים וניגע בכמה היבטים שקשורים להבדל בין משקיע יחיד להתאגדות משותפת.

קרא עוד »
ein number service

מה זה מספר EIN

EIN או Employer Identification Number, הוא מספר זיהוי פדרלי המונפק על רשות המיסים הפדרלית (IRS) של ארצות הברית. הוא משמש לישויות משפטיות, כגון חברות, שותפויות, LLC ועסקים עצמאיים, לצורכי מס. מספר EIN הוא המקביל האמריקאי למספר תעודת זהות (ח.פ.) בישראל.

קרא עוד »
מה זה FBAR

מה זה טופס FBAR?

כל אזרח אמריקאי או מחזיק בגרין קארד, גם אם חיים בישראל או במדינה אחרת מחוץ לארה"ב, מחויבים לדווח לרשויות בארה"ב על כל חשבונות הפיננסיים הזרים שלהם באמצעות טופס FBAR (טופס 114).
טופס FBAR או Foreign Bank Account Report הוא טופס דיווח שנתי שנדרש לדווח על כל חשבונות פיננסיים זרים שלהם.

קרא עוד »
The Corporate Transparency act

חוק השקיפות התאגידית החדש בארה"ב: מי צריך לדווח, מתי ומה הסנקציות?

בעלי עסקים בארה"ב? סביר להניח שאתם עומדים להיות מושפעים מחוק השקיפות התאגידית (CTA) החדש (להלן: "החוק" או "חוק השקיפות") שנכנס לתוקפו בארצות הברית.
הליך חקיקתי דרמטי שנכנס לתוקפו בינואר 2024, אשר גם נוגע בסבירות גבוהה לפעילותכם העסקית וגם, שימו לב, מעמיד לרשותכם תקופת זמן קצרה לפעולה עם סנקציות בגין עיכובים או טעויות מיותרות.

קרא עוד »

הגשת דוח מס אמריקאי

שיטת המיסוי האמריקאית היא שיטת מיסוי פרסונלית, על בסיס אזרחות וזאת בניגוד לשיטת המיסוי הישראלית שהיא, כידוע, פרסונלית על בסיס תושבות. במילים אחרות, המיסוי מוטל על כל אדם הנושא אזרחות אמריקאית, ללא תלות במקום מגוריו, וללא תלות במקום הפקת ההכנסות.

קרא עוד »

יועץ מס אמריקאי

בעוד אזרח ישראלי, שאינו בעל אזרחות אמריקאית, מחויב לדווח לרשויות בארה"ב רק על הכנסותיו בארה"ב, אזרח אמריקאי מחויב בדיווח על הכנסתו הגלובלית, גם אם הוא איננו גר או חי בארה"ב, כלומר, גם אם איננו תושב ארה"ב.

קרא עוד »

השקעות נדל"ן בארה"ב

בדומה לשאר מדינות העולם המערבי, השקעות נדל"ן בתחום הדיור או המסחר חייבות בדיווח ובמיסוי גם בארה"ב וגם בישראל. הרצון להשקיע בסוגי נכסים שכאלה מעלות שאלות וסוגיות רבות, ועל חלקן מאמר זה ינסה לענות.

קרא עוד »