מיסוי אמריקאי

חשיבותו של רו"ח למיסוי אמריקאי

בעוד אזרח ישראלי, שאינו בעל אזרחות אמריקאית, מחויב לדווח לרשויות בארה"ב רק על הכנסותיו בארה"ב, אזרח אמריקאי מחויב בדיווח על הכנסתו הגלובלית, גם אם הוא איננו גר או חי בארה"ב, כלומר, גם אם איננו תושב ארה"ב.

מדוע חשוב להגיש דו"ח מס אמריקאי?

בין ארה"ב לישראל קיימת אמנת מס אשר בנויה על מספר עקרונות בסיסיים. העיקרון הראשון הינו מניעת כפל מס עבור אותה הכנסה, כלומר מניעת מצב בו אדם יחיד משלם פעמיים מס בעבור אותה ההכנסה. העיקרון השני הוא תשלום הפרשי מס עבור המדינה עם אחוז המס הגבוה יותר מבין השתיים, כלומר רק אם המיסוי בארה"ב גבוה יותר מהמיסוי בישראל, על האזרח האמריקאי לשלם מיסוי בארה"ב על אותה ההכנסה. בנוסף, האמנה בין שתי המדינות מסדירה אחוזי מיסוי קבועים לסוגי הכנסות מסוימות. כמו כן, ישנם הכנסות אשר יהיו פטורות ממס, כמו: תשלומי פנסיה מהמדינה, תשלומי ביטוח לאומי ועוד.

כאשר מגישים דו"ח מס אמריקאי, ישנן שלוש אפשרויות:

1.דו"ח מס אפס: בדוח זה, נראה כי אינכם חייבים במס בארה"ב, ואינכם דורשים החזר כספי. בדרך כלל הגשת דו"ח מסוג זה נובעת רק מחובת הדיווח שעליכם לבצע.
2. חבות במס: בהגשת דו"ח זה, על מגיש הדו"ח לשלם מס בארה"ב בשל הכנסותיו. סיטואציה שכזו יכולה לנבוע מכמה אפשרויות, כמו: הכנסות בישראל בהן רמת המיסוי בארה"ב גבוהה יותר מאשר בארץ ועל כן על האזרח שאינו תושב אמריקאי לשלם את הפרשי המס, הכנסות שהופקו בארה"ב אך לא בוצעו להן ניכויי מס במקור וכדומה.
3.קבלת החזר כספי: בדו"ח זה, מגיש הדוח יקבל החזר מהרשויות בארה"ב בשל מגוון סיבות, כגון: תשלום מס עודף בארה"ב, זכאות לקרדיט בשל החזר שכר לימוד, החזר עבור ילדים, החזר עבור מס הכנסה שלילי וכדומה. במקרה של החזר, קבלת ההחזר תתבצע על ידי הרשויות בארה"ב דרך הפקדה לחשבון בנק אמריקאי או באמצעות צ'ק

הגשת דוחות מס אמריקאים יכולים להיעשות בקלות יתרה בעזרת תכנון מיסוי מבעוד מועד. אנו במרקוביץ'-כהן עומדים לרשותכם בכל שאלה וממליצים ליצור קשר כדי לבצע את התהליך בקלות ובנוחות

תוכן עניינים

צרו איתנו קשר

מלאו את הפרטים שלכם, ואנו ניצור אתכם קשר במהירות

מאמרים נוספים

כשאתם מחפשים רואה חשבון עם התמחות במיסוי אמריקאי אתם רוצים להתקשר עם פירמה שרואי החשבון שלה "ראו כבר הכל".
שיטת המיסוי האמריקאית היא שיטת מיסוי פרסונלית, על בסיס אזרחות וזאת בניגוד לשיטת המיסוי הישראלית שהיא, כידוע, פרסונלית על בסיס תושבות. במילים אחרות, המיסוי מוטל על כל אדם הנושא אזרחות אמריקאית, ללא תלות במקום מגוריו, וללא תלות במקום הפקת ההכנסות.
בעוד אזרח ישראלי, שאינו בעל אזרחות אמריקאית, מחויב לדווח לרשויות בארה"ב רק על הכנסותיו בארה"ב, אזרח אמריקאי מחויב בדיווח על הכנסתו הגלובלית, גם אם הוא איננו גר או חי בארה"ב, כלומר, גם אם איננו תושב ארה"ב.