תוכן עניינים

פתיחת חברה בארצות הברית | כל מה שצריך לדעת לפני פתיחת העסק

פתיחת חברה מחוץ לישראל יכולה להיות הליך מורכב הטומן בתוכו בירוקרטיה רבה, בפרט פתיחת חברה בארצות הברית. בעזרת תכנון נכון, ידע וכלים מותאמים ניתן לעשות זאת בקלות יחסית תוך נקיטת צעד משמעותי לקידום העסק בשוק הבינלאומי.

פתיחת עסק בארה"ב – איך מתחילים?

בוחרים מדינת רישום!

הצעד הראשון לקראת ההתרחבות של החברה שלכם בארה"ב הוא להחליט היכן תרצו לרשום אותה. ארצות הברית מורכבת מ-50 מדינות, לכל אחת מהן חוקים ותקנות משלה בכל הנוגע לעסקים.

חשוב לבחור מדינה שמתאימה לצרכים העסקיים שלכם, תוך התחשבות בגורמים נוספים אשר יש להם ערך:

 • מיסוי: שיעורי המס משתנים ממדינה למדינה.
 • דרישות רגולטוריות: מדינות שונות עשויות להטיל דרישות רגולטוריות שונות על חברות ועסקים. חשוב לוודא שהחברה עומדת בכל הדרישות הרלוונטיות במדינה בה תרצו לפעול.
 • זמינות כוח אדם: אם העסק שלכם נשען על כוח אדם, חשוב לבחור מדינה עם שוק עבודה המתאים לצרכים של החברה.
 • עלות הקמת חברה: עלות הקמת חברה משתנה ממדינה למדינה לכן חשוב לבחור מדינה עם עלויות הקמה נמוכות יחסית.

כמה שותפים יש בעסק?

למספר השותפים בחברה יש משמעות.

 • יחיד: אם מדובר בחברה עם יזם יחיד, (Sole Proprietorship). זוהי צורת העסק הפשוטה ביותר להקמה, אך היא אינה מספקת הגנה משפטית לנכסים האישיים של בעל החברה.
 • שותפות: אם יש בעסק שותף או אפילו מספר שותפים יש צורך להקים עסק בשותפות  (Partnership).חשוב לדעת כי שותפויות אינן מספקות הגנה משפטית מלאה לנכסי השותפים אך הן פשוטות יותר להקמה מאשר תאגידים.
 • LLC  חברת עם אחריות מוגבלת: מדובר בצורת עסק פופולרית עבור עסקים קטנים ובינוניים אשר מספקת הגנה משפטית לנכסי השותפים מפני חובות עסקיים ויחסית קלה לתחזוקה.
 • תאגיד (Corporation): תאגיד הוא צורת העסק המורכבת ביותר להקמה,  אך היא מספקת את ההגנה המשפטית הטובה ביותר לנכס ובעלי המניות.

 LLC או CORP?

בחירה בין LLC ל-CORP תלויה במספר גורמים,כמו מספר השותפים מבנה המס הרצוי ורמת ההגנה המשפטית שהחברה זקוקה להם.

פתיחת חברות בארהב

להלן כמה נקודות חשובות שיש לקחת בחשבון:

 • מיסוי:  המס מחושב בצורה שונה, בדרך כלל LLC זו ישות שקופה ולכן המס מחושב דרך הדיווחים האישיים של השותפים. CORP לעומדת זאת זו ישות אטומה ולכן המס משולם ע"י החברה. בעלי המניות יכולים למשוך כסף מהחברה באמצעות דיבידנד ועליו ישולם מס נוסף.
 • הגנה משפטית:
   LLC מספקת הגנה משפטית לנכסי השותפים מפני חובות עסקיים. CORP  מספקת הגנה משפטית חזקה עוד יותר- גם מפני חובות אישיים של בעלי המניות.
 • מורכבות: LLC זו ישות שקל יותר להקים, לנהל ולדווח לעומת זאת CORP זו ישות עם יותר בירוקרטיה והליך ההקמה מסובך יותר כמו גם הדיווחים השנתיים.

למה צריך סוכן מקומי?

ברוב המדינות בארה"ב נדרשים עסקים זרים למנות סוכן מקומי. הסוכן המקומי הוא אדם המתגורר במדינה בה החברה רשומה והוא משמש ככתובת משפטית עבור החברה. הסוכן המקומי אחראי לקבלת מסמכים משפטיים ולקבלת התראות עבור החברה, בכל צורך שנדרש

האם ניתן לפעול בארה"ב במספר מדינות במקביל?

ניתן להקים חברה ולפעול במספר מדינות במקביל בארה"ב.

אולם חשוב לדעת כי כל מדינה דורשת רישום נפרד עבור החברה.

משמעות הדבר היא שיהיה עליך לעבור את תהליך הרישום בכל מדינה שבה תרצו לפעול ולשלם את האגרות הנדרשות.

לפתיחת עסק או חברה בארה"ב נדרש הידע המקצועי והליווי של צוות מומחים שיכול לסייע לכם בהבנת התנאים והדרישות מול הבירוקרטיה האמריקאית. משרדנו מציע לכם ליווי וסיוע בעת ההקמה כך שפתיחת חברה בארצות הברית תהפוך לריאלית והתהליך יהיה פשוט יותר ובטוח יותר.

משרדנו, מרקוביץ' כהן רואי חשבון, מלווה לאורך השנים עסקים רבים שהחליטו להתרחב לארה"ב בהצלחה יתרה. לייעוץ פנו אלינו עוד היום.

תוכן עניינים

צרו איתנו קשר

מלאו את הפרטים שלכם, ואנו ניצור אתכם קשר במהירות

מאמרים נוספים

פתיחת חברה מחוץ לישראל יכולה להיות הליך מורכב הטומן בתוכו בירוקרטיה רבה, בפרט פתיחת חברה בארצות הברית. בעזרת תכנון נכון, ידע וכלים מותאמים ניתן לעשות זאת בקלות יחסית תוך נקיטת צעד משמעותי לקידום העסק בשוק הבינלאומי.
לפני שנסביר בקצרה על השיקולים ואופן הביצוע בפועל של וויתור על אזרחות אמריקאית, נדגיש שהטקסט שלפניכם לא נועד להיות ייעוץ מקצועי פרטני. במיוחד בנושא כמו וויתור אזרחות אמריקאית שהוא החלטה דרמטית ובלתי הפיכה.
ישראלים רבים מחזיקים באזרחות אמריקאית, אולם רבים מהם אינם מודעים לכך שהם עשויים להיות זכאים להחזר מס מארצות הברית.